Кількість споживчих кредитів в Україні залишилася на рівні, що був до широкомасштабного вторгнення росії, попри війну. Проте наразі банки неохоче кредитують бізнес. Таку думку в ексклюзивному коментарі експерта Олега Пендзин.
"На сьогоднішній момент, якщо щось береться, то береться або в межах державної програми 'Доступні кредити 5-7-9', або через програму 'єОселя'. Безпосередньо самих споживчих кредитів сьогодні береться не більше, ніж було раніше, – може, навіть менше трохи, так що з цієї точки зору відсоткові ставки, які на сьогоднішній момент пропонуються банківськими структурами, надзвичайно великі," – зазначив Пендзин.
За його словами, є категорія людей, яка незмінно бере швидкі кредити у фінансових установах і постійно знаходиться в борговій ямі. Крім того, є ті, хто користується споживчими кредитами банків і регулярно їх погашає.
Цей сегмент, за даними Пендзина, у зв’язку з війною практично не змінився.
Кредитуванням також користуються фізичні особи-підприємці, які працюють у межах свого бізнесу. Проте, на думку експерта, банкам сьогодні вигідніше і безпечніше вкладати гроші в ОВДП або депозитні сертифікати НБУ.
"Сьогодні банкам не вигідно кредитувати бізнес. Це є надзвичайно складною проблемою, яку потрібно вирішувати на державному рівні, адже наразі банки не зацікавлені фінансово кредитувати бізнес, це ризиково і проблематично. Набагато простіше і легше брати ОВДП, які гарантуються державою, або депозитні сертифікати НБУ," – пояснив Пендзин.