Померла Дарія Гусяк ‒ зв’язкова головного командира УПА Романа Шухевича
20:30 12.08.2022
255

Сьогодні у Львові померла 98-річна Дарія Гусяк, членкиня Організації українських націоналістів, зв’язкова головного командира Української Повстанської армії Романа Шухевича. Про це повідомив Юрій Шухевич, син Романа Шухевича.

Дарія Гусяк народилася в Трускавці в 1924 році. Псевдо: «Дарка», «Нуся». Зв'язкова Головнокомандувача Української повстанської армії, генерала-хорунжого Романа Шухевича, активістка Організації українських націоналістів, кавалер ордена княгині Ольги III ступеня. З 15-річного віку мала тісні зв'язки з членами підпільної ОУН та виконувала доручення організації, зокрема, разом зі своєю мамою шукала й облаштовувала хати, де проживав Роман Шухевич під чужим іменем з охороною.

З 1995 року мешкала у Львові. Стала членом Проводу Конгресу українських націоналістів. За порадою Слави Стецько, створила громадську жіночу організацію — Всеукраїнську лігу українських жінок та стала її головою, об'їздила всю Україну, створила осередки ВЛУЖ у 22 областях. Як голова ВЛУЖ була співзасновником Національної ради жінок України, представляла цю організацію на міжнародних з'їздах і конференціях.

Автор: Богдана Валігура
Читайте також