Кличко: Корупція з’являється там, де не працює система демократичних інституцій
19:01 08.06.2021
258

Корупція з’являється там, де не працює система демократичних інституцій. Тому запобігати корупції  можливо саме реформуючи систему управління на всіх рівнях. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час виступу на Міжнародному форумі Democracy in Action: Zero Corruption Conference.

Він підкреслив, що саме Київ першим впровадив системні зміни в муніципальному управлінні для запобігання корупції.

«Щодо прозорості процесів управління. – Київ першим в Україні впровадив електронну систему відкритих закупівель ProZorro. 1800 структурних підрозділів столичної влади здійснюють закупівлі через ProZorro. І за кілька років ми зекономили завдяки цьому понад 9 мільярдів гривень бюджетних коштів. Тільки в минулому році – понад 4,5 мільярда, – наголосив мер столиці. – Щодо упередження політичної корупції. – Партія «УДАР», яку я очолюю, з 2012 року боролася з кнопкодавством у парламенті. Київська міська рада першою в країні запровадила систему, що унеможливлює неперсональне голосування. Наш досвід тільки зараз перейняла Верховна Рада. Сподіваюсь, що органи місцевого самоврядування також підуть цим шляхом», – заявив Кличко.

Він підкреслив, що упереджують корупцію і електронні сервіси для киян, які впровадила столиця. – Зокрема, електронний запис до дитсадків, адміністративні послуги та багато інших.

Про відкритість міської влади, за словами мера, свідчить впровадження кілька років тому “Відкритого бюджету”. – Коли кожен киянин може у відкритому доступі дізнатися про надходження і витрати міського бюджету, про те, скільки коштів витратили на той чи інший проект.

“Це – приклади боротьби з корупцією на системному рівні. Але їх потрібно реалізовувати не тільки в Києві. Цей досвід треба поширювати на всю країну. Крок за кроком. Рішення за рішенням», – наголосив Віталій Кличко.

Democracy in Action: Zero Corruption Conference – перша конференція найвищого рівня з питань гібридних загроз демократії: дезінформації, корупції та правових воєн. Політики з різних країн, представники НАТО, Пентагону та ФБР, Єврокомісії та Європарламенту, громадські діячі, журналісти-розслідувачі зібралися разом для пошуку рішень із протидії гібридним загрозам демократії.

Читайте також