Кличко привітав комунальників з професійним святом та вручив відзнаки міського голови і Міністерства оборони України
18:00 16.03.2023
349

Мер Києва Віталій Кличко напередодні Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення привітав столичних комунальників та вручив грамоти й відзнаки міського голови і Міністрества оборони України.

«Ця зима була найважчою, бо тривала в умовах війни і постійних атак російських варварів на критичну інфраструктуру країни та Києва. Ворог цілив у наші теплові та електростанції, обстрілював житлові будинки, лікарні, школи та садочки. Хотів залишити столицю без води, тепла і світла,- зазначив мер Києва. – Але завдяки вашій відданій та злагодженій праці зробити це варварам не вдалося. Комунальні служби не припиняли оперативно відновлювати пошкоджені об’єкти, повертаючи киянам життєво важливі послуги. На жаль, іноді ціною власного життя. Бо ви працювали і під обстрілами, і одразу після них – коли ще все палало», – наголосив Віталій Кличко.

Він також зазначив, що сьогодні більше тисячі працівників житлово-комунального господарства столиці захищають нашу державу в Збройних Силах України та в територіальній обороні. 

“Частина ваших колег у лютому 2022 року пішли захищати Україну. А ви – обмеженими силами – забезпечували життєдіяльність столиці. Навіть у найгарячіші перші місяці війни в Києві щодня прибирали вулиці й двори, вивозили сміття. Не припиняли постачання води й тепла, утримували дороги, доглядали зелені території”, – сказав мер столиці.

Кличко підкреслив, що за час цієї жахливої війни місто стало сильнішим і готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій. Київ на сьогодні створив запас резервних джерел енергопостачання – генератори та пересувні мобільні котельні. Оснастив найбільшу мережу пунктів обігріву для містян. Це стало можливим і завдяки великій підтримці міжнародних партнерів – різних країн та міст-побратимів, які забезпечили столиці необхідну
гуманітарну допомогу.

Масштабною є допомога і міжнародних фондів та організацій. Таких, наприклад, як USAID та UNICEF. Доречі, UNICEF за час війни передав Києву 31 генератор. Резервні джерела живлення місто застосовує при екстрених відключеннях електрики на водопровідних об’єктах. Завдяки роботі цього обладнання безперебійно постачається вода навіть в умовах відключення світла для понад 320 тисяч киян.

Мер Києва висловив подяку присутньому на заході начальнику відділу водоспоживання, санітарії та гігієни води UNICEF Ukraine Ніколасу Осберту.

Віталій Кличко з нагоди професійного свята вручив столичним комунальникам почесні грамоти та подяки Київського міського голови, а також відзнаки від Міністерства оборони України.

 

Автор: Маргарита Грабова
Читайте також