Підписання "безвізу" з ЄС для України відбудеться сьогодні в Страсбурзі
10:46 17.05.2017
252

Підписання президентом Європейського парламенту та представником мальтійського головування в Раді ЄС законодавчого рішення про запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України відбудеться у середу в французькому Страсбурзі за участю Президента України Петра Порошенка, передає УНН з посиланням на прес-службу АП.

Як зазначили у представництві ЄС у Києві, на церемонії підписання рішення про безвізовий режим для України будуть присутні голова Європарламенту Антоніо Таяні та Президент України Петро Порошенко.

Початок заплановано о 15:45.

У рамках візиту Глава держави проведе зустрічі з президентом Європейського парламенту Антоніо Таяні та лідерами ключових парламентських фракцій.

Як повідомляв УНН, тріалог щодо візової лібералізації для України успішно завершився.

Уже 6 квітня Європарламент підтримав надання "безвізу" Україні. Згідно з рішенням, українці, які мають біометричний паспорт, зможуть поїхати до ЄС без візи на 90 днів протягом 180-денного періоду для туризму, відвідування родичів або друзів, або для комерційних цілей, але не для працевлаштування. Звільнення від віз поширюється на всі країни ЄС, за винятком Ірландії і Великої Британії.

Посли ЄС прийняли рішення про надання Україні "безвізу" 26 квітня. Рада ЄС схвалила остаточне рішення про надання "безвізу" Україні 11 травня.

Рішення вступить в силу в червні, через 20 днів після його опублікування в Офіційному журналі ЄС.

Додамо, раніше Європарламент підтримав механізм призупинення "безвізу". Рада ЄС схвалила механізм призупинення і “безвіз” для Грузії 27 лютого. Рішення про скасування віз для Грузії підписали в Брюсселі 1 березня.

Згідно з рішенням Ради ЄС, ухваленим раніше, візова лібералізація з Україною мала набути чинності лише синхронно з введенням в дію нового безпекового механізму ЄС. Він передбачає можливість призупинення дії безвізового режиму Євросоюзу з третіми країнами.

Джерело: УНН
Читайте також