Підсумки зустрічі Байдена та Зеленського: Україні нададуть $60 мільйонів на оборону
09:03 02.09.2021
273

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден на початку зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив про зміцнення партнерства між США та Україною.
"Мені приємно привітати президента Зеленського в Білому домі, в Овальному кабінеті. В період святкування 30-ї річниці незалежності України партнерство між нашими країнами міцніє, ніж будь-коли, і стане ще міцніше. В Україні та Сполучених Штатах Америки спільні цінності, і ми також твердо віддані досягненню нашої довгострокової мети щодо Європи, щоб вона була цілісною, вільною і мирною ", - підкреслив президент США.

Також Джо Байден оголосив про надання Україні 60 млн доларів допомоги в області оборони.

"Ми пожвавлюємо Комісію стратегічного партнерства між нашими країнами, і ми також створюємо нові стратегічні рамки в області оборони завдяки новому пакету допомоги в області безпеки в розмірі 60 млн доларів", - зазначив президент США.

Крім того, за його словами, США і Україна починають новий стратегічний діалог з питань енергетики та клімату, щоб допомогти Україні диверсифікувати поставки енергоресурсів, одночасно підтримуючи кліматичні цілі, пов'язані з глобальним потеплінням.

Важливим також є те, що Сполучені Штати Америки обіцяють не допустити використання Кремлем блакитного палива як геополітичного зброї проти України.

"Україна і Сполучені Штати продовжують виступати проти "Північного потоку-2 ", який ми розглядаємо як загрозу для європейської енергетичної безпеки. Сполучені Штати мають намір продовжувати застосування передбачених законодавством заходів і енергетичної дипломатії, в тому числі шляхом недавнього призначення старшого радника з питань енергетичної безпеки, з метою збереження транзитної ролі і забезпечення безпеки поставок України в цей перехідний енергетичний період, а також недопущення використання Кремлем енергетики як геополітичного зброї", - наголошується в заяві.

Заява по Росії: Сполучені Штати Америки будуть продовжувати працювати над тим, щоб залучити Росію до відповідальності за її агресію.


Зокрема, в заяві йдеться про те, що в 21-му столітті державам не може бути дозволено змінювати кордони силою.


"Росія порушила це базове правило щодо України. Суверенні держави мають право приймати свої власні рішення і вибирати свої власні союзи. Сполучені Штати - разом з Україною і будуть продовжувати працювати над тим, щоб залучити Росію до відповідальності за її агресію. Підтримка США суверенітету і територіальної цілісності України є непохитною ", - наголошується в тексті.


У той же час, констатується, що агресія Росії, включаючи війну на сході України і захоплення Криму, забрала більше 14 тис. життів українців, дестабілізувала Європу і Чорноморський регіон, а також поставила під загрозу глобальну, заснований на правилах порядок.

Президенти України та Сполучених Штатів Америки на зустрічі також домовилися почати стратегічний енергетичний і кліматичний діалог.

Зокрема, в розділі "Енергетична безпека та клімат" сказано, що "кліматична криза досягла критичного рівня, що вимагає негайних дій, до яких ми вдаємося".


Відзначається, що Україна і Сполучені Штати сприяють зміцненню енергетичної безпеки України шляхом політики стійких, ефективних і довгострокових рішень, підкріплених триваючої реформою корпоративного управління.

 

Автор: Єва Козаченко
Читайте також