Паралімпіада-2020: збірна України здобула ще одне «золото» і 4 «срібла»
10:30 03.09.2021
258

Українські паралімпійці вибороли ще п’ять нагород на Паралімпійських іграх-2020 у Токіо: одну золоту і чотири срібних, про це повідомили у Національному паралімпійському комітеті.

Десятий день Паралімпіади-2020 розпочався для збірної України з п'яти нагород. Спортсмени здобули медалі в змаганнях з легкої атлетики, веслування на байдарках та велоспорті.

"Золото" - Сергій Ємельянов (байдарка-одиночка, 200 метрів)

На дистанції 200 метрів на байдарці Ємельянов у фіналі А здобув перемогу, випередивши представника ПКР Лєоніда Круглова на 0.1 секунди.

Ця медаль Ємельянова стала другою поспіль на Паралімпійських іграх. У Ріо-де-Жанейро він також виграв "золото" на цій дистанції. А до Ігор у Токіо підходив у статусі чинного 3-разового чемпіона світу.

Клас, у якому виступає Ємельянов - KL3. До нього належать спортсмени, які мають пошкодження кінцівок: у віці 13 років йому ампутували ногу внаслідок аварії з потягом.

"Срібло" - Микола Синюк (байдарка-одиночка, 200 метрів)

На тій же дистанції, що і Ємельянов, нагороду виборов ще один веслувальник - Микола Синюк. Щоправда, він виступав у класі KL2 - до нього належать спортсмени з більшими ураженнями кінцівок.

У фіналі 200-метрівки на байдарках Синюк боровся за медалі одразу з кількома веслувальниками. Проте, якщо австралійцеві Кьортісу Макграту він програв із різницею в одну секунду, то найближчих переслідувачів Федеріко Манчареллу з Італії та Скотта Мертлю з Нової Зеландії у боротьбі за "срібло" переміг.

Для самого Синюка ця медаль Паралімпіади стала першою у кар'єрі. П'ять років тому в Ріо-де-Жанейро він зупинився у кроці від нагороди на цій дистанції, ставши четвертим. Хоча підходив до Паралімпіади-2020 у статусі чинного чемпіона Європи.

"Срібло" - Єгор Дементьєв (велоспорт, шосейна гонка, С4-5)

Третю нагороду на Паралімпіаді у Токіо здобув велогонщик Єгор Дементьєв. У шосейній гонці С4-5 він здобув третє "срібло".

До фіналу Дементьєв підходив, маючи срібні нагороди у гонці з роздільним стартом та шосейній гонці. У третьому для себе фіналі український велогонщик також фінішував другим, поступившись лише французові Кевіну ле Кунффу менш ніж пів хвилини.

Загалом Дементьєв здобув уже шосту нагороду на рівні Паралімпіад. У Лондоні він став 2-разовим паралімпійським чемпіоном, а у Ріо-де-Жанейро виборов ще одну золоту медаль у гонці з роздільним стартом. Він виступає у класі серед спортсменів із враженнями кінцівок: від народження одна його рука була коротшою за іншу.

"Срібло": Людмила Даниліна (біг на 1500 метрів)

Одну з двох срібних нагород у легкій атлетиці здобула бігунка Людмила Даниліна. Дистанцію 1500 метрів вона пробігла з другим часом.

Даниліна підходила до фіналу з другим часом у сезоні, поступаючись лише польці Барбарі Б'єгановській-Заяць. І мала поборотися за медалі також із британкою Ганною Таутон.

Нав'язати боротьбу полячці українська бігунка не змогла, поступившись їй на фініші п'ятьма секундами. Проте британку випередила з запасом у три секунди.

Це друга медаль для Даниліної на рівні Паралімпійських ігор. У Ріо-де-Жанейро вона виборола "бронзу" на цій же дистанції та в класі - серед спортсменів із порушенням розумового розвитку.

"Срібло": Микола Жабняк (метання диска)

Заключну срібну нагороду в ранкову сесію з легкої атлетики для України приніс Микола Жабняк. У метанні диску Жабняк виборов друге у своїй кар'єрі "срібло".

Український параатлет у минулому ставав срібним призером Паралімпіади. Проте відбулося це аж 13 років тому на Іграх у Пекіні.

Повторити своє досягнення Жабняку вдалося у Токіо. Він виконав три вдалі спроби (дві - на 48 та 45 метрів). Але завдяки спробі з результатом 52.43 метри виборов "срібло", поступившись лише представникові Пакистану Хайдеру Алі.

Клас, у якому виступає Жабняк, - F37. До нього належать спортсмени з церебральним паралічем.

Після цих виступів у України вже 89 медалей на Паралімпійських іграх. Українці продовжують утримувати п'яту сходинку в медальному заліку і вже мають 21 "золото".

Нагадуємо

  • Перший день змагань на Паралімпійських іграх-2020 у Токіо Україна завершила у п’ятірці найкращих. Українські параатлети вибороли вісім медалей: одне “золото”, п’ять срібних нагород та дві “бронзи”.
  • Другого дня українська плавчиня Єлизавета Мерешко здобула срібну медаль для України.
  • 27 серпня, на третій день, Україна завоювала 13 медалей і залишилася у першій десятці медального заліку.
  • У четвертий день Паралімпійських ігор-2020 Україна завоювала 12 медалей та увійшла до п’ятірки найкращих.
  • 29 серпня, у п’ятий день змагань,  паралімпійська збірна України завоювала дві золоті нагороди, п’ять срібних, дві бронзові медалі. Параатлетка встановила рекорд Європи у штовханні ядра.
  • 30 серпня, у шостий день змагань, паралімпійська збірна України завоювала дві золоті, 5 срібних і 4 бронзових нагороди. Український плавець переміг у змаганнях зі світовим рекордом.
  • У сьомий день Паралімпійських ігор-2020 українська збірна завоювала 13 медалей та закріпилася в першій п’ятірці.
  • У восьмий змагальний день українські паралімпійці здобули вісім нагород. Україна посіла 6 місце в загальному рейтингу за кількістю “золота”.
  • Дев’ятий змагальний день Паралімпіади-2020 у Токіо закінчився для України дев’ятьма нагородами. Країна знову в п’ятірці найкращих за кількістю “золота”.
Автор: Павло Петрушко
Читайте також