Олімпійські ігри 2020: українець Романчук з олімпійським рекордом пройшов до фіналу 800 метрів вільним стилем
16:00 27.07.2021
294

Українські плавці Михайло Романчук та Сергій Фролов пройшли у фінал дистанції 800 метрів вільним стилем на Олімпійських Іграх у Токіо, при тому Михайло Романчук встановив новий олімпійський рекорд.

Сергій Фролов та Михайло Романчук - найдосвідченіші українські плавці у складі олімпійської збірної на Іграх у Токіо. Фролов проводить третю Олімпіаду в кар'єрі, а Романчук - другу.

Нагород обидва плавці поки що не здобували. Однак перший крок до медалей зробили, пройшовши у фінал дистанції 800 метрів вільним стилем, яка дебютує на Олімпійських Іграх у Токіо.

Формат змагань у плаванні у цій дисципліні передбачав п’ять кваліфікаційних запливів, у яких виступили 34 плавців. У фінал мали пройти вісім спортсменів, що показали найкращий час.

Романчук та Фролов мали виступити у четвертому запливі. Фролов — по другій доріжці, Романчук — по п’ятій.

Першу половину дистанції Романчук пройшов із результатом у топ-3, у той час, як Фролов — після старту піднявся з шостого на п’яте місце.

Проте на другому відрізку Романчук почав додавати та випереджати американця Роберта Фінке та німця Флоріана Вельброка, які випереджали його на перших 400 метрах.

У підсумку Романчук виграв свій кваліфікаційний заплив із часом 7:41.28 та встановив національний та олімпійський рекорд. Фролов показав четвертий результат і питання його виходу залежало від результатів п’ятого запливу.

Автор: Даша Драгоманова