Нова Зеландія приєдналася до декларації Кримської платформи
17:29 25.08.2021
254

25 серпня заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін провів зустріч із пані послом Нової Зеландії в Україні (з резиденцією у Варшаві) Мері Терстон з нагоди завершення її дипломатичної місії в нашій державі. 

Під час зустрічі Мері Терстон передала ноту МЗС Нової Зеландії про приєднання до Спільної декларації Кримської платформи. 

Заступник міністра висловив вдячність новозеландській стороні за послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а пані послу Мері Терстон - за важливий внесок у розбудову двосторонніх відносин. Він окремо подякував за участь в інаугураційному саміті Кримської платформи 23 серпня в Києві.

Відзначивши високий рівень співпраці в рамках міжнародних організацій, дипломати також обговорили актуальні питання співробітництва України та Нової Зеландії, взаємодію у протидії глобальним викликам, зокрема пандемії COVID-19, кібератакам та гібридним загрозам.

Євгеній Єнін запропонував розпочати переговори із взаємного визнання документів  про вакцинацію від COVID-19 опрацювати питання щодо спрощення візового режиму Нової Зеландії для українців. 

Насамкінець, заступник міністра побажав пані послу Мері Терстон успіхів в її подальшій діяльності.

Нагадуємо, 23 серпня у Києві відбувся саміт Кримської платформи. Її учасники ухвалили спільну декларацію, в якій підтвердили підтримку територіальної цілісності України, засудили тимчасову окупацію Криму, мілітаризацію півострова, порушення прав людини та свободи судноплавства в регіоні й закликали Російську Федерацію до конструктивної участі в діяльності платформи.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також