На Вінниччині створили віртуальний музей Барської кераміки
10:00 02.11.2021
254

На Вінниччині створили тримовний віртуальний музей унікальної Барської кераміки.

Про це кореспонденту  Укрінформу  повідомив розробник медіаресурсу - керівник напрямку «Центр візуальних комунікацій» Агенції сталого розвитку «АСТАР» Олексій Буйницький.

«У Барі є громадська організація «Барський МХАТ», яка реалізує проєкт із відродження традицій Барської кераміки. Ми для них створили віртуальний 3-D музей, де представлені зразки виробів, виготовлених у цій унікальній техніці, які знайшли під час науково-пошукових експедицій Вінниччиною та музеями України. Унікальність експозиції в тому, що вона презентує експонати, які фізично знаходяться у фондах різних закладів, приватних колекціях чи серед робіт сучасних майстрів», - сказав Буйницький.

За його словами, у віртуальному музеї можна не тільки побачити зразки Барської кераміки, а й дізнатися про заклади і колекції, в яких вони зберігаються. Таким чином віртуальний музей надає доступ користувачам інтернету до найповнішого зібрання зразків Барської кераміки.

Проєкт зі створення віртуального музею Барської кераміки підтримав Український культурний фонд (УКФ), надавши ГО «Барський МХАТ» грант у розмірі грантом у розмірі 637 тис. грн.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також