Український фільм отримав нагороду на Роттердамському кінофестивалі
16:30 06.02.2023
252

Ігровий дебютний фільм режисера Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада" отримав приз FIPRESCI на Роттердамському міжнародному кінофестивалі, повідомило Держкіно.

Нагорода від журі роботі Сотниченка була вручена з коментарем: "Кіно як інструмент наміру".

Зазначається, що стрічка була представлена в основному конкурсі фестивалю "Tiger competition". Вперше з 2008 року в головний конкурс Роттердамського кінофестивалю потрапив український фільм — повнометражний дебют Філіпа Сотниченка "Ля Палісіада" про останню смертну кару в Україні в 1996 році.

"Ля Палісіада" - повнометражний дебют Філіпа Сотниченка в жанрі пострадянського нуару. Історія розгортається в Україні в 1996 році, за кілька місяців до підписання протоколу №6 Європейської конвенції з прав людини, що передбачав відмову від смертної кари, повідомляється на сайті Держкіно.

У центрі сюжету – судовий психіатр, який допомагає своєму другу, капітану міліції, розслідувати заплутану справу про вбивство міліціонера. Правоохоронці поспішають закрити справу до скасування смертної кари, але лікар не впевнений у підсудності обвинуваченого та сумнівається у прозорості системи правоохоронних органів.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також