В Україні створили анімаційний мультик до 440-річчя Острозької Біблії
16:33 26.03.2021
275

Громадська організація “КРИГОЛАМ” у партнерстві з благодійним фондом Zagoriy
Foundation створили анімаційний мультик до 440-річчя створення Острозької Біблії, шедевру слов’янського книгодрукування.


В анімаційному фільмі розповідається історія друку першого повного видання Біблії староукраїнською мовою. Вона з’явилася на світ в Острозі 1581-го року. Це унікальне видання, яке справило помітний вплив не лише на розвиток української культури, а й культури інших народів, які користувалися церковнослов’янською мовою.


А ініціатором і меценатом створення Острозької Біблії був герой мультфільму —
український князь, Костянтин Острозький, який для реалізації свого задуму запросив до Острога книгодрукаря Івана Федорова.

Це перша серія медіа-проєкту “Історія небайдужих”, мета якого розповісти про
меценатів, які змінили історію України та показати благодійність як давню українську традицію. Усього проєкт містить 5 анімаційних роликів у жанрі едьютеймент (розважальне навчання). Наступні анімаційні ролики привідкриють глядачам сферу благодійності у житті Івана Мазепи, Миколи Терещенка, Олексія Алчевського, Варвари та Богдана Ханенків.
Особливість серіалу також у тому, що анімація кожного ролика створена у стилі
українського художника, котрий був сучасником мецената. Для першої серії — це
Федуско з Самбора — український маляр 2-ї половини XVI століття, відомий майстер з міста Самбора на Галичині.
Серіал буде цікавим широкому колу глядачів, зокрема молоді, вчителям, працівникам благодійних фондів та організацій. Подивитися усі серії проєкту можна буде на сайті ШоТам, а також у соцмережах у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube.

Автор: Єва Козаченко
Читайте також