Злочинній групі загрожує довічне ув'язнення за продаж підроблених ліків для онкохворих
15:29 29.10.2021
287

П’ятьом особам, які виготовляли і продавали фальсифіковані ліки для онкохворих в Україні та за кордоном, загрожує довічне ув’язнення. Про це повідомляє МВС.

До складу злочинної організації входило п’ятеро осіб, зокрема двоє організаторів – громадяни України, а також троє виконавців: двоє із них -  іноземці, які мали необхідні зв’язки для поширення фальсифікованих ліків та території інших держав.

Правоохоронці встановили, що фігуранти «спеціалізувалися» на виготовленні та контрабанді фальсифікованих лікарських засобів відомих європейських брендів. Препарати призначалися для лікування онкохворих. Підпільний склад функціонував у Києві. Одна упаковка препаратів коштувала 1 500 доларів. 

Викрили зловмисників слідчі Нацполіції спільно з прокурорами Офісу Генерального прокурора та працівниками Державної прикордонної служби України. Вже встановлено, що фігуранти виготовляли фальсифіковані лікарські засоби впродовж трьох років. Підроблені медикаменти вони реалізовували контрабандним шляхом на території Сполучених Штатів Америки, Малайзії, Індії та Ізраїлю. Кошти від продажу підроблених ліків легалізували шляхом придбання елітної нерухомості та автомобілів. 

Під час санкціонованих обшуків за місцем вчинення злочинної діяльності та місцем проживання учасників злочинної організації поліцейські вилучили: устаткування, тару, записи з «чорновою» бухгалтерією, фальсифіковані лікарські засоби на суму понад 15 мільйонів гривень, а також 8 мільйонів гривень, які вони отримали від незаконної діяльності. 

Зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15-ти років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також