У Києві продавали фейкові посвідчення членів ОБСЄ
16:02 25.11.2021
253

Столичні правоохоронці викрили схему отримання посвідчення неіснуючої міжнародної організації, замаскованої під ОБСЄ.

Про це інформує пресслужба Офісу генпрокурора.

За даними слідства, на території м. Києва діяла злочинна група, учасники якої причетні до виготовлення та продажу посвідчень членів так званої «Міжнародної Дипломатичної Місії ОБСЄ» (International Diplomatic Mission). Вони видавали її за справжню міжнародну організацію.

Учасники злочинної групи зареєстрували громадські організації, які мають схожі назви з офіційним представництвом ОБСЄ в Україні, та створили вебсайт із назвою, подібною на офіційний вебсайт установи.

За 1500 євро учасники групи «зараховували» громадян України та нерезидентів до списку членів «дипломатичної місії ОБСЄ», а фактично у свої громадські організації. Після цього вони виготовляли та видавали їм посвідчення, схожі на оригінальні. Ці документи начебто надавали можливість перетину кордону по зеленому коридору без карантинних обмежень, отримання через рік після вступу в організацію дипломатичних паспортів, соціальної допомоги та безкоштовного лікування за кордоном, а також інші привілеї. Водночас, насправді членство у цих громадських організаціях не надавало жодних переваг.

Правоохоронцями проведено ряд обшуків, вилучено десятки підроблених посвідчень з логотипом ОБСЄ, печатки та бланки фейкової організації, а також посвідчення співробітників поліції та інших представників органів влади з явними ознаками підроблення.

Автор: Даша Драгоманова
Читайте також