Велика Британія та Норвегія створюють "морську коаліцію" для підтримки України
20:01 11.12.2023
254

Україна отримала підтримку від Великої Британії та Норвегії у створенні "морської коаліції", яка спрямована на підсилення військово-морських здатностей та безпеки в Чорному морі. Заходи з безпеки у морях стали актуальними в контексті російської агресії та загострення ситуації в регіоні.

Коаліція, яку офіційно оголосили, передбачає співпрацю Британії, Норвегії та інших країн для підтримки України у покращенні її морських оборонних здатностей. Це включає передачу кораблів, амфібій та інших засобів для українських ВМС. Одна з таких ініціатив - передача двох мінних тральників Королівських ВМС класу Sandown, а також 20 амфібій Viking та 23 швидкісних човнів.

Ця співпраця має на меті зміцнення безпеки в Чорному морі, допомогу у відновленні морських об'єктів, збереження свободи судноплавства та захисту морських транспортних шляхів.

Президент України Володимир Зеленський висловив подяку Великій Британії та Норвегії за створення коаліції, яка, за його словами, допоможе зміцнювати український флот і гарантувати безпеку у регіоні. Такі ініціативи спрямовані на утримання російського впливу подалі від Чорного моря та забезпечення продовження експорту продовольства, що важливо для глобальної продовольчої безпеки.

Раніше, Данія передала Україні унікальні дрони – автономні гідрографічні комплекси SeaBat T51, які використовуються для виявлення підводних об'єктів, що стало ще одним кроком до підсилення оборонних можливостей країни.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також