росія викрала з України пшениці щонайменше на 1 млрд доларів
20:16 03.12.2022
254

Росіяни зібрали з непідконтрольних Україні територій майже 6 млн тонн пшениці, близько 88% озимих культур, посіяних на окупованих територіях. Вартість вкраденого продовольства складає близько 1 млрд доларів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Майже 6 млн т пшениці було зібрано із районів, які тимчасово окуповані, за даними NASA Harvest. Близько 88% озимих культур, посаджених на окупованих площах, було зібрано, тоді як неприбрані ділянки були переважно уздовж лінії фронту.

"Україна є великим експортером пшениці, і блокада її портів після вторгнення Росії призвела до зростання цін, що потенційно зробило контрабанду зерна більш прибутковою. Дозвіл Україні відновити експорт допоміг знизити ціни на зерно, але вони як і раніше залишаються історично високими", – йдеться в публікації.

Команда NASA Harvest підрахувала, що фермери зібрали 26,6 млн тонн пшениці цього року в Україні, що на кілька мільйонів тонн більше, ніж прогнозували. Великий український виробник HarvEast заявив, що всі озимі культури, які він посадив на своїй землі на Донеччині, були зібрані окупаційними силами цього літа.

Автор: Павло Петрушко
Читайте також