На Вінниччині сімейний клан заволодів санаторієм селян
16:47 26.05.2016
255

Так, нещодавно громадськість відстоювала можливість залишитись у спорткомплексі санаторію дельфінів, які живуть там уже три роки, - про це пише Власно.

До цього ж кілька років поспіль місцеві ЗМІ писали про пожежу у третьому корпусі санаторію, після якої кімнати ньому продали приватним особам. Серед них — перші особи владної верхівки Вінниччини.


Проте, поруч з усім вищезгаданим у санаторії існує ще одна проблема, яка тягнеться не один рік. Працівники санаторію вважають: їх надурили, до того ж, на великі гроші.

Так, у 2011 році працівників санаторію виключили із числа його засновників, не внісши пункт про них до нової редакції Статуту товариства. Хоча до того вони були у переліку засновників і мали право на 15,7% Статутного фонду санаторію. А це — більше 2-х мільйонів гривень.

Олексій Мусіровський фотоОлексій Мусіровський фото

 

— Працівники мали право брати участь у зборах, пленумах, які відбувалися, стосовно питань реалізації діяльності санаторію, — розповідає вінницький юрист Олексій Мусіровський. — А також працівники санаторію по закінчення кожного року мали право на отримання 15,7% від фактично отриманого підприємством прибутку.

Проте, якби не було змін до Статуту, то при продажу кімнат у згорілому корпусі, обов'язково потрібна була згода трудового колективу. Також люди мали право на частин прибутку від реалізації цього майна.

Анатолій Мусіровський фотоАнатолій Мусіровський фото

 

— Спочатку мали утворити акціонерне товариство. Але замість цього утворили товариство з обмеженою відповідальністю, а згодом майно десь ділось, — розповідає працівник санаторію Анатолій Мусіровський.

Спочатку працівники боролися за свої права. Зібравши 170 підписів, мали намір іти до суду. Але, за словами Анатолія Григоровича, людина, яка їх збирала потім сама ж їх і знищила. Працівники боялися звільнення, тому більше нічого не робили.

Новий виток боротьби трудового колективу за свої права розпочався після Революції Гідності. Трудовий колектив зібрав збори, на яких оприлюднили списки власників кімнат у згорілому корпусі. Проте, з'явились іще більш цікаві факти.

Станіслав Найчук фотоСтаніслав Найчук фото

 

— Виявилось, що тут в оздоровниці — дві оздоровниці: санаторій Поділля і товариство "Здравниця Поділля", — розповідає керівник місцевої самооборони Станіслав Найчук. — Такі співзвучні назви. Тільки директором здравниці Поділля є син нинішнього головного лікаря санаторію Анатолія Реп'яха Олександр.

Як, виявилось Олександрові Реп'яху за згоди голови ради сільгоспвиробників Миколи Панасюка було передано 70% акцій санаторію і родина Реп'яхів стала власником майже всього майна санаторію. Хоча, як стверджують активісти, таких повноважень Микола Панасюк не мав. Для цього потрібні була згода усіх засновників ТОВ "Санаторій Поділля", а це — усі районні агроради області. Адже санаторій у далеких 1970-х будували на кошти колгоспів вінниччини.

- See more at: http://ilikenews.com/article/na-vinnychchyni-simeynyy-klan-zavolodiv-sa…

Попередня новина
Читайте також