ІДІЛ взяв на себе відповідальність за теракт в Кабулі
16:30 27.08.2021
259

Терористична організація «Ісламська держава» взяла на себе відповідальність за теракт у аеропорту Кабула, в результаті якого загинули і постраждали сотні людей. Про це повідомляє Sky News.

Першу атаку здійснив терорист-смертник, якому вдалося пройти контрольно-пропускні пункти, виставлені «Талібаном». Уточнень про другий вибух в ІДІЛ не привели.

Число загиблих в результаті вибухів в Кабулі зросла до 103, передає The Wall Street Journal. З них 90 осіб виявилися жителями Афганістану, ще 13 - американськими військовими. Поранення отримали близько 150 афганців і 15 військовослужбовців США. Щонайменше 28 жертв були талібами. Такі разові втрати американської армії стали найбільшими з 2011 року, коли в Афганістані загинув 31 військовий Сполучених Штатів.

Після теракту президент США Джо Байден провів брифінг у Білому домі. «Ми не пробачимо. Ми не забудемо. Ми вистежимо вас і примусимо заплатити. Я буду захищати наші інтереси і наш народ усіма силами», - сказав він.

Американський лідер доручив Пентагону розробити план удару у відповідь по ісламським бойовикам, які вчинили теракти в Кабулі. За даними розвідки США, за ними стоїть осередок ІДІЛ, відома як «Ісламська держава в Хорасані» і діюча в Афганістані і Пакистані.

Байден додав, що США продовжать операцію по евакуації афганців, які співпрацювали з Вашингтоном. Її планується завершити до 31 серпня. За оцінками Reuters, в Кабулі залишаються приблизно 5,2 тисячі американських військових. Президент також пообіцяв у разі необхідності збільшити військовий контингент в Афганістані.

Автор: Анна Бурлака
Читайте також