Уряд повернув обов’язкові закупівлі в системі Prozorro
11:06 28.06.2022
358

Усі державні та місцеві органи влади та підприємства проводитимуть обов’язкові спрощені закупівлі в електронній системі Prozorro від 50 тис. грн.

Відповідні зміни до постанови №169, що регулює проведення держзакупівель на період воєнного стану, були прийняті Кабінетом Міністрів України 24 червня.

“Ми отримали багато запитів від підприємців на повернення тендерів на Prozorro. У часи економічних криз замовлення від держави справді є дієвим способом підтримки бізнесу. Тому важливо, аби закупівлі проходили у конкурентний та прозорий спосіб”, — коментує перший віцепрем'єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.

Нова постанова передбачає, що для закупівель від 50 тис. грн замовники мають проводити спрощені закупівлі. Це максимально швидкий та гнучкий інструмент у системі Prozorro, що дозволяє за 6-8 днів провести аукціон та укласти контракт з постачальником. Крім того, стандартизовані товари, як от пальне, офісне устаткування чи харчові продукти, можна буде купувати в електронному каталозі Prozorro Market. 

Водночас запропоновані зміни передбачають цілу низку підстав для проведення прямих закупівель, коли це є критично важливим. 

“Зміни, які ухвалив Кабмін, максимально враховують ситуацію в Україні. Замовники, які перебувають у зоні бойових дій і не мають можливості скористатися електронною системою чи мають нагальні потреби у закупівлі тут і зараз, зможуть укладати прямі контракти”, — зауважив генеральний директор ДП “Прозорро” Василь Задворний. 

Нагадаємо, що 28 лютого уряд дозволив на період воєнного стану укладати контракти напряму, без проведення аукціонів у Prozorro. На той час це рішення дало змогу державним замовникам швидко забезпечувати свої потреби у період, коли бізнес перебував у шоковому стані. Натомість зараз, коли ситуація з ринками товарів, робіт та послуг стабілізувалася, повернення обов’язкових закупівель у Prozorro дозволить державі заощаджувати кошти завдяки конкуренції на торгах. Крім того, це має стати підтримкою для підприємців, що зіштовхнулися з суттєвим скороченням доходів після повномасштабного вторгнення росії. 

Автор: Анна Бурлака
Читайте також