В Україні катастрофа із кількістю фальсифікованого алкоголю – експерт
10:55 20.06.2017
257

На українському ринку величезна кількість фальсифікованого алкоголю та велика кількість неякісних продуктів. Про це на прес-конференції заявила доктор технічних наук, професор Київського національного торгівельно-економічного університету НТЕУ Олена Сидоренко.

"В Україні вартість продуктів харчування точно не гарантує їх якість. Водночас потрібно сказати, що якісний продукт не може бути в Україні сьогодні дешевим. А фальсифікований продукт може продаватися далеко не за низькими цінами. Через це у нас фактично катастрофа з величезною кількістю фальсифікованого алкоголю. Особливо серед таких товарів, як коньяк, бренді. Не кажучи вже про високі цінові категорії, де фальсифікат по деяких регіонах досягає 70-80%. Це віскі та інші міцні напої", - сказала О.Сидоренко.

Також вона підкреслила, що крім великої кількості фальсифікату, українці вживають все більше неякісних та шкідливих продуктів.

"Українці мало їдять рибу. Причому тут ми їмо до 80% рибної продукції іноземного виробництва. А безпеку цієї групи товарів також не гарантовано", - додала вона.

Експерт підкреслила, що в Україні постійно фіксується тенденція зростання цін на кондитерські вироби.

"І зростання цін тут абсолютно не обґрунтоване, тому що масово використовуються замінники, рослинні жири, пальмова олія. Ці продукти взагалі повинні коштувати копійки, але ціни на них зростають", - зазначила О.Сидоренко.

Також, з її слів, не повинні збільшуватися ціни на овочі та фрукти, які вирощують в Україні.

"Але ми бачимо, що ціни на вітчизняні продукти підтягують до цін на аналогічні продукти на європейському ринку. Тоді як якість європейських товарів краща. Тому у нас повний і невиправданий дисбаланс за цінами і якістю продуктів".

Як повідомляв УНН, тіньовий сегмент алкогольного ринку в Україні збільшився до 63%. У минулому році з незаконного обігу було вилучено спирту та алкоголю більш ніж на 200 млн грн. При цьому, за словами експертів, КМУ не налаштований виводити алкогольний ринок з тіні.

Додамо, що нелегальний алкогольний ринок щорічно “відбирає” у країни близько 10 млрд грн.

Тоді як, за словами генерального директора компанії Eastern Beverage Trading Ольги Івушкіної, при виваженій державній позиції, легальний алкоголь може приносити державі додатково мільярди гривень в бюджет щороку.

Джерело: УНН
Читайте також