Через дороге вугілля з США тарифи не зростуть – Міненерго
09:30 05.08.2017
255

Вартість дефіцитного вугілля антрацитної групи, що його постачатимуть із США в Україну для роботи Трипільської ТЕС державної енергогенеруючої компанії "Центренерго", не вплине на тарифи на електроенергію для населення. Про це в ефірі одного з національних телеканалів заявила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань євроінтеграції Наталія Бойко, передає УНІАН.

 "Міністерство не очікує перегляду такого тарифу (для населення – ЕП), оскільки для нас важливо те, що ця ціна вписується в той тариф, який було закладено у фінансовий план "Центренерго", ухвалений в березні цього року. Відповідно, для "Центренерго" - це та рамка, яку вони можуть собі дозволити", - сказала Бойко.

Нагадаємо, "Центренерго" уклало угоду з американською компанією "XCoal" на купівлю вугілля по 113 доларів, що суттєво перевищує ціну, за якою здійснюють імпорт інші компанії.

Ціна у 113 доларів на 16 доларів перевищує ту, за якою на "Центренерго" повинна була постачати вугілля грузинська компанія Сакнахшірі – 96,9 долара за тону.

Видання Liga.Net раніше порахувало, що "Центренерго" на цьому тендері переплатило б близько 10 доларів на кожній тонні в зв'язку із завищеною стартовою вартістю. Тендер у підсумку скасували.

Раніше ПАТ "Центренерго" уклало з XCOAL Energy & Resources (США) контракт про постачання близько 700 тисяч тонн вугілля антрацитної групи до кінця 2017 року.

Як зазначається на сайті самої компанії, Xcoal Energy & Resources є провідним постачальником американського вугілля по всьому світу.

Економічна правда

Читайте також