В Україні розмір пенсій скоротиться в 1,5 рази
14:30 27.01.2021
258

В Україні розмір пенсій до 2030 року скоротиться в 1,5 рази через посилення демографічної кризи.

Про це розповів глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв, передає UBR.ua. За його словами, в найближче десятиліття через демографічний спад кількість найманих працівників, із чиїх зарплат йдуть відрахування ЄСВ (єдиний соціальний внесок) до Пенсійного фонду, буде зменшуватися, а кількість пенсіонерів – зростати

"Ніхто не може гарантувати, що пенсія першого рівня (чинна виплата. – Ред.) через демографію не буде зменшуватись. Тому що вона залежить від того, скільки громадян, які працюють, відраховують на пенсії, на покриття витрат пенсіонерів. А кількість пенсіонерів у нас зростає, тому пенсія першого рівня буде зменшуватися", – заявив фінансист.

Коефіцієнт заміщення (тобто відсоток від останньої зарплати, який можна отримувати на пенсії) становить 30%. Це означає, що громадянам, які отримують зарплату в розмірі $1 тис., під час виходу на пенсію держава виплачує $300. Однак до 2030 року цей коефіцієнт знизиться на третину, до 20%.

"Тому нам необхідно впроваджувати другий рівень для того, щоб він дав можливість додати додатковий ресурс для пенсіонерів. На пенсії люди вже з 2030 року отримуватимуть не $300, а $200 і плюс ті $200, що накопичили, і всього разом виходить $400. Зараз пенсія одна – $300, а буде два рази по $200", – підсумував Хромаєв.

Джерело: Obozrevatel

Автор: Анна Макарчук
Читайте також