США щомісячно платитимуть Україні 1,5 млрд доларів, – Bloomberg
16:30 03.10.2022
253

США готові підтримувати фінансову систему України на $1,5 млрд щомісяця, поки триває війна проти росії, і закликають європейських союзників до аналогічних дій, пише Bloomberg з посиланням на джерела.

Так, раніше Білий дім провів низку переговорів на цю тему, зокрема за останні дні з представниками ЄС, і закликав Євросоюз зробити більше для підтримки України.

Лідери країн ЄС радиться з цього питання. Як і влада США, вони хочуть запровадити регулярний механізм допомоги, який триматиме економіку України на плаву під час повномасштабної війни з росією. 

Суму щомісячного траншу ЄС наразі не затвердили. Лідери ЄС можуть обговорити фінансову допомогу Україні на 2023 рік на неформальному саміті у Чехії наступного тижня.

Напередодні повідомлялося, що президент США Джо Байден схвалив законопроєкт про продовження фінансування американського уряду до 16 грудня 2022 року, що охоплює $12,4 млрд для додаткової допомоги Україні та виконання низки інших завдань. Виділені кошти мають піти на фінансову підтримку українського уряду і військову допомогу.

 

Автор: Павло Петрушко
Читайте також