За 8 місяців Вінниччина сплатила 638,4 млн грн військового збору
19:57 06.09.2023
273

Упродовж січня-серпня 2023 року, на допомогу українській армії, платники податків Вінниччини перерахували до держбюджету майже 638,4 млн грн військового збору. Про це інформує в.о. начальника ГУ ДПС у Вінницькій області Оксана Домерат.

Посадовець наголошує, при цьому, що понад прогнозовану цифру надійшло 25,7 млн грн. А сплачені на розвиток та модернізацію української армії кошти, на 13,9 відс. або на більш ніж 78,0 млн грн перевищують суму, військового збору, перераховану впродовж січня-серпня минулого року. 

Нагадуємо, що згідно з чинним законодавством, платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти. 

Щодо об’єктів оподаткування військовим збором, то їхній перелік визначений статтею 163 Податкового кодексу України. До нього, крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться і ряд інших. Зокрема, орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо. Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

Читайте також