У ЄС погодили позицію щодо торгових преференцій Україні
17:11 06.06.2017
255

Постійні представники ЄС у вівторок досягли угоди щодо позиції Ради ЄС про додаткові торговельні преференції Україні з боку Євросоюзу, передає УНН з посиланням на прес-службу євроінституції.

"6 червня 2017 року посли країн ЄС досягли угоди про позицію Ради про тимчасові автономні торговельні заходи на користь України. Пропозиція направлена на поліпшення доступу українських експортерів до ринку ЄС з урахуванням складної економічної ситуації та економічних реформ, започаткованих Україною", - йдеться у повідомленні.

Вона доповнює торгові пропозиції, вже введені відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, підписану в 2014 році. Ці положення були тимчасово застосовані з 1 січня 2016 року.

Запропоновані заходи, які застосовуються на термін у три роки, передбачають: додаткові квоти на імпорт при нульовому тарифі для певних сільськогосподарських продуктів ("квоти тарифних ставок" при 0%); часткове або повне зняття імпортних мит на кілька промислових товарів.

При цьому вказано, що будуть застосовуватися захисні заходи. "Україна буде зобов'язана дотримуватися тих же принципів, що і відповідно до Угоди про асоціацію. Вони передбачають повагу до демократичних принципів, прав людини і основних свобод та верховенства права", - додали в євроінституції.

У Раді ЄС нагадали, що 1 червня Європарламент проголосував 21 поправку і вирішив передати досьє назад в комітет, щоб почати переговори. Також вказано, що саміт Україна-ЄС заплановано на 12 липня 2017 року.

Джерело: УНН
Читайте також