Аудитори виявили у Вінницькому училищі численні порушення
14:01 30.06.2021
261

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області провели ревізію фінансово-господарської діяльності державного професійно-технічного навчального закладу «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище», під час якої виявили порушень законодавства та недоліків на суму понад 10,7 млн гривень.

Зокрема, Училищем за рахунок коштів обласного бюджету та бюджету м. Вінниці, виділених на підготовку кваліфікованих кадрів для задоволення потреб економіки регіону, проведено видатки на підготовку 75 фахівців та робітничих кадрів з інших регіонів України без послідуючого відшкодування із бюджетів відповідних адміністративно-територіальних одиниць на загальну суму більш як 3,8 млн гривень.

Також Училищем за окремими професіями зараховано 60 осіб понад обсяги доведеного регіонального замовлення та 14 – без доведених його обсягів, внаслідок чого закладом освіти недоотримано понад 2 млн грн доходів.

Водночас учням, зарахованим на бюджетну форму навчання понад обсяги доведеного регіонального замовлення та за відсутності такого, Училищем нараховано та виплачено понад 0,3 млн грн. стипендії.

Поряд з цим майже 1,1 млн грн коштів міського бюджету м. Вінниці та Вінницького обласного бюджету, виділених на підготовку професійно-технічних кадрів, витрачено на підготовку молодших бакалаврів.

Працівниками Училища утворений Благодійний фонд «Профтехосвіта», надходження до якого в 3,5 раза перевищують надходження на рахунок спецфонду Училища. При цьому акумульовані на його рахунку кошти від благодійних внесків громадян, діти яких навчаються в Училищі, втрачають статус бюджетних коштів і їх використання не регулюється Бюджетним кодексом, законодавством про публічні закупівлі, а це може свідчити про ухилення від контролю за законним, цільовим, ефективним та раціональним використанням таких коштів.

Вжитими заходами забезпечено відшкодування та усунення виявлених порушень на загальну суму понад 8,1 млн гривень.

За допущені фінансові порушення та порушення законодавства про закупівлі до адміністративної і матеріальної відповідальності притягнуто дев’ять посадових осіб об’єкта контролю, а за порушення бюджетного законодавства до Училища застосовано фінансові санкції у вигляді попередження про неналежне виконання бюджетного законодавства і зменшення бюджетних асигнувань.

Матеріали ревізії передано відділу поліції № 2 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області.

Читайте також